foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

PREZENTACJE 2003

Zdjęcia prac

Tegoroczne "Prezentacje" to już trzecia edycja konkursu biżuterii artystycznej organizowanego i sponsorowanego przez Międzynarodowe Centrum Targowe, Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych oraz Pracownię Sztuk Plastycznych. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodych projektantów, studentów i uczniów, dając im możliwość zaprezentowania swoich najnowszych pomysłów, nierzadko kontrowersyjnych i odważnych.

W tym roku jury w składzie Wanda Gontarska, Katarzyna Rzechak, Jacek Maria Hohensee, Andrzej Bielak, Sławomir Fijałkowski oraz Józef Mrozek oceniało prace trzydziestu ośmiu autorów. Wybór był niełatwy, prac wiele, a nagrody cenne.


Pierwszą Nagrodę Prezesa MCT jury przyznało Marcie Bogusz i Eugeniuszowi Gowkielewiczowi za bezpretensjonalny i wielofunkcyjny komplet biżuterii, stwarzający użytkowników wiele możliwości do samodzielnej kreacji.

RĘKAWICZKA, GOLF
linka srebrna, srebro
 

Drugą Nagrodę Prezesa PSP przyznano Filipowi Jackowskiemu za trzy pierścienie , perfekcyjnie wykonane, zawierające anegdotę opartą o interpretację formy opatrunku.

BIŻUTERIA OPATRUNKOWA
srebro, złoto, żywica akrylowa, skóra
 

 Trzecia nagroda, Nagroda Prezesa STFZ oraz Prezesa KGHM, przyznana została Danielowi Orłowskiemu za pracę "Opętanie". Przedmiot ten, w świadomie niedookreślony sposób użytkowania, skłania odbiorcę do twórczej gry.

OPĘTANIE
rzemień, srebro
 

Wyróżnienie ufundowane przez firmę PERPOL MODA DZISIAJ otrzymał Rafał Burczyński za za odwagę w szkicowym potraktowaniu formy pierścionka.

PIERŚCIONKI
srebro, plexi
 

Wyróżnienie ufundowane przez Usługową Pracownię Chemiczną w Kowarach otrzymał Jacek A. Rochacki za romantyczny charakter pracy.

KOLCZYKI
srebro, miedź patynowana, srebro złocone, repus synklastyczny
 

A oto pozostałe prace zakwalifikowane przez jury na wystawę konkursową "PREZENTACJE `2003"