foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SKREŚLENIA, PONOWNE PRZYJĘCIA


 

Kwestie dotyczące płatności składek i zasad z nimi powiązanych:

pkt. 1 Zasady rozliczania składek członkowskich STFZ:
- 300 zł jednorazowe wpisowe przy przyjęciu nowego członka.
- 30 zł miesięczna składka od jednego członka.
- 60 zł miesięczna składka od pary (lub jednego adresu).

pkt. 2 Skreślenie z listy członków:
Zarząd na podstawie informacji przekazanych przez skarbnika ma możliwość skreślenia z listy członków w przypadku gdy Członek Stowarzyszenia, pomimo upomnień, doprowadza do sytuacji, w której jego zaległości sięgają 24 krotności składki podstawowej (w przyszłości 12 krotności).

pkt.3 Skreślenie z listy członków z innych przyczyn:
Usunięcie może nastąpić na mocy decyzji Sądu Koleżeńskiego. Postępowanie może się rozpocząć od zgłoszenia „nieetycznego zachowania” wobec innego członka lub członków wspierających.

pkt. 4 Ponowne przyjęcie, po skreśleniu z listy z przyczyn zaległości finansowych odbywa się poprzez:
– Złożenie oficjalnego pisma do Zarządu STFZ, w którym zawarta powinna być deklaracja przestrzegania zasad zawartych w statucie, w tym dotyczących opłacania składek.
– Deklaracji formy rozliczenia zaległych składek do momentu wykluczenia (jednorazowa spłata lub określenie regularnej wpłaty wyższej od kwoty składki jednostkowej – w tym przypadku różnica przechodzi na konto spłaty zadłużenia). W przypadku rozłożenia spłaty zadłużenia na raty, okres przerwy w płatnościach rozpoczynający procedurę ponownego usunięcia członka to 12 m-cy (w przyszłości 6 m-cy).

W szczególnych przypadkach Zarząd może obniżyć kwotę spłaty, jest to jego suwerenna decyzja wynikająca z wyjątkowej sytuacji. Okoliczności powinny być wyjaśnione w podaniu o ponowne przyjęcie.

KONTAKT W SPRAWIE SKREŚLEŃ I PONOWNYCH PRZYJĘĆ


 

Paweł Kaczyński
kom. : 515 189 111
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.