Tel.+48 777 666 777
office@solarsystem.com

Jestem projektantem biżuterii. Projektuję i sama wykonuję unikatowe kolekcje, które w znacznej części wystawiam w warszawskich, krakowskich, wrocławskich, a także holenderskich  galeriach. Moja biżuteria to połączenie wielu lat doświadczeń w zawodzie złotnika, zaplecza plastycznego i inspiracji kręgu sztuki minionych epok oraz współczesności. Z wykształcenia jestem bowiem złotnikiem, plastykiem i archeologiem.

Moja przygoda z biżuterią rozpoczęła się w 1988 roku, kiedy to podjęłam naukę na kierunku jubilerstwa w Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.

5 lat zdobywania doświadczeń w projektowaniu przedmiotów z metali szlachetnych i nie tylko, zdobywanie umiejętności jubilerskich. Jak później miało się okazać było to preludium do opanowania sztuki złotniczej.

Moja druga pasja – sztuka starożytna. Zawsze pociągało mnie klasyczne piękno. Stąd studia na Archeologii Śródziemnomorskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Praca na stanowiskach archeologicznych, spotkania z ciekawymi ludźmi w Europie, na świecie, a co najważniejsze – analityczne poznawanie klasycznych form zdobniczych. Na 3 roku studiów zostałam rysownikiem Zakładu Archeologii Starożytnego Rzymu. Antyczna biżuteria, ornamenty, stylistyka - na żywo, to dopiero była frajda.

Te dwie pasje w efekcie spowodowały, że trafiłam do wyjątkowej pracowni złotniczej. Tam pod okiem mistrza przez kilka lat zgłębiałam tajniki technik złotnictwa szkoły niemieckiej.

Od 15 lat prowadzę własną pracownię. Biżuteria przeze mnie tworzona jest wyrazem kontemplacji otaczającego świata, ludzi i osobliwego poczucia estetyki.

 

ul. Turystyczna 5a

99-400 Łowicz

tel. 607 68 12 11 

www.dynysiuk.pl

asiula26@wp.pl