foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 

Wielkie wieści z Chin

Category
Świat
Date
2017-05-01 00:00 - 2017-05-31 00:00
Venue
Yunnan Chiny

W maju 2017 odbyła się wystawa w Muzeum Prowincji Yunnan (Kunming), której celem było promowanie polskich artystów i wiedzy o Polsce, a także bursztynu jako cennego materiału jubilerskiego.

Została ona zorganizowanej przez Sebastiana Tajl i Polski konsulat w Chinach. Otwarcie wystawy było transmitowane przez telewizję narodową China News i przez inne, bardziej “lokalne" media. PIERWSZEGO DNIA wystawę odwiedziło ok 10000 osób!

Artyści, którzy zostali wybrani do udziału w wystawie to:

Dorota Cenecka, Marta Włodarska, Tadeusz Dobkowski, Margita (Małgorzata Podgórska), Krzysztof Bondaruk, Mariusz Gliwiński, Ludwik Dumin, Bogusław Kolpak, Eryk Popkiewicz, Andrzej i Jolanta Kupniewscy, Marcin Tymiński, Marek i Ela Pawłowscy, Danuta Czapnik, Maja Woźniak, Iwona Tamborska.

W ramach wystawy promowane były również polskie miasta, jak Gdańsk (dzięki zaangażowaniu Doroty Ceneckiej), Kraków (dzięki pomocy Iwony Tamborskiej), Warszawa, Zakopane, Wrocław. Dziękujemy

Wielkie podziękowania należą się tutaj Dorocie Ceneckiej za ogromną pomoc w zorganizowaniu karnetu ATA oraz dla Jolanta Kupniewska i Andrzej Kupniewski za wielkie zaangażowanie i logistyczny wysiłek w zorganizowaniu transportu prac. Największe podziękowania należą się Sebastianowi Tajl i Jackowi Yang oraz Konsulatowi Polskiemu w Chinach za zorganizowanie całego przedsięwzięcia, którego efekt zapiera dech. Ogromne zainteresowanie, z którym spotkała się wystawa udowadnia, że polski design, rzemiosło i sztuka znajdują uznanie nawet w dalekiej Azji. Cała wystawa została skomponowana z wielkim smakiem i wyczuciem, za co w imieniu wszystkich artystów biorących w niej udział, bardzo dziękujemy.


 
 

All Dates

Event: From 2017-05-01 00:00 to 2017-05-31 00:00

Powered by iCagenda