foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

 

Noc Muzeów

Category
Kraj
Date
2017-05-21 - 2017-05-22
Venue
Kazimierz Dolny

Od 2003 roku w Polsce, już tradycyjnie w maju, odbywają się nocne spotkanie ze Sztuką pod tytułem ”Noc Muzeów”.

W tym roku, w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, miałem zaszczyt i przyjemność uchylenia przed publicznością rąbka tajemnic sztuki złotniczej.

Do udziału w prezentacji zostali zaproszeni również Panowie: dr Piotr Cieciura, Marian Klabisz, Marek Nowaczyk I Mariusz Pajączkowski. Odwiedziło nas (i brało czynny udział w złotniczych działaniach) ponad 1000 osób. Goście mogli samodzielnie (po moim wprowadzeniu) przygotować formę do odlewu. Ja, choć często z udziałem odwiedzającego, w tę formę lałem metal, a Mariusz Pajączkowski odlew zamieniał w zawieszki. Piotr Cieciura i Marek Nowaczyk nadzorowali odwiedzających przy samodzielnym wykonywaniu obrączek wykonywanych rozmaitymi technikami. Marian Klabisz, na przygotowanym przez siebie warsztacie, pokazywał tajniki repusowania.

Ta noc nie tylko dla mnie była wyjątkowa - tłumy i dzieci, które o 24 już dawno śpią, z entuzjazmem i radością czynnie uczestniczyły w naszych działaniach. Dzieci i młodzież, bo to przecież przyszli odbiorcy naszej sztuki i sztuk pięknych rozmaitych. Czym skorupka za młodu….

Do zobaczenia za rok.

Jacek Skrzyński


 
 

All Dates

Event: From 2017-05-21 to 2017-05-22

Powered by iCagenda