foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

AMBERIF 2019

26. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii I Kamieni Jubilerskich

Gdańsk, 20-23 marca 2018 | AMBEREXPO

 

Jak co roku, przez 4 marcowe dni bursztynowy świat będzie się kręcił  wokół Targów Amberif w Gdańsku. Ostatnia edycja była  pod każdym względem wyjątkowa, ponieważ targi świętowały swoje 25-lecie – wspólnie z 470 wystawcami z 15 krajów i 6 tysiącami kupców z 54 krajów – przybyłych najliczniej z Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii i Estonii.

AMBERIF to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej.  Tu biznes spotyka się ze sztuką i nauką, tu rodzą się twórcze pomysły i idee, tu prezentowane są najnowsze trendy i technologie w jubilerskim designie.

Swoją ofertę przedstawią zarówno małe pracownie, jak i duże firmy jubilerskie: producenci złotej i srebrnej biżuterii z bursztynem, z kamieniami kolorowymi, perłami i diamentami, importerzy zegarków, złotej i srebrnej biżuterii, producenci i importerzy maszyn, narzędzi oraz technologii złotniczych.

W Galerii Projektantów organizowanej pod auspicjami Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych autorskie kolekcje zaprezentują eksperymentujący z materiałem i zaskakujący odważnymi skojarzeniami artyści. Tradycyjnie swoją premierę podczas targów będzie miała kolejna edycja publikacji autorstwa prof. Sławomira Fijałkowskiego - Trend BOOK 2019, systematyzująca nowatorskie trendy i motywy w biżuterii i wzornictwie.

Po raz 23. rozstrzygnięty zostanie Międzynarodowy Konkurs na Projekt Biżuterii
z Bursztynem Amberif Design Award. To jeden z najważniejszych polskich konkursów designerskich, doskonale znany w europejskim środowisku artystów o nieszablonowym podejściu do biżuterii. W tym roku Kurator konkursu -  Barbara Schmidt z Akademii Wzornictwa i Designu w Monachium - zaproponowała motto Kairos – Zwrotny moment, proponując by złapać swoją szansę w odpowiednim momencie i nie pozwolić umknąć chwili.

Konkurs ma charakter otwarty - udział biorą w nim projektanci, artyści, twórcy
i studenci szkół artystycznych. Ich poszukiwania oceni międzynarodowe Jury. Nagrodzone prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej podczas Targów AMBERIF 2019.  

Targom towarzyszy cykl seminariów dedykowanych zagadnieniom gemmologicznym i bursztynniczym, organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Rzeczoznawców Jubilerskich, Wydziałem Chemicznym Politechniki Gdańskiej oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników.

Gala Bursztynu i Mody AMBER LOOK trends & styles to crème de la crème Targów AMBERIF. Piękne kreacje, oszałamiająca biżuteria, specjalnie zaprojektowana na tę okazję scenografia, dbałość o każdy szczegół. W piątkowy wieczór w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim publiczność podziwiać będzie autorskie kreacje, przygotowane przez twórców mody i biżuterii.

Podczas targów przyznawane są prestiżowe nagrody w konkursach:

  • Mercurius Gedanensis im. Bogdana Mirowskiego w Konkursie Mistrzostwa Jubilerskiego dla wystawców w kategorii wzornictwo oraz w kategorii mistrzostwo jubilerskie
  • Bursztynowe Rzemiosło - konkurs skierowany do złotników i młodych adeptów złotnictwa, organizowany przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw
  • Bursztynnik Roku oraz Amber Business Partner - tytuły przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników osobom, które z bursztynem pracują, promują go, badają i kolekcjonują w sposób wykraczający poza ramy własnej firmy
  • Bursztynowa Kula - nagroda za Najlepszy Wzór prezentowany na targach przyznawana przez studentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Targi AMBERIF mają charakter branżowy i dostępne są wyłącznie dla osób i firm związanych z biżuterią, sztuką jubilerską i sztuką użytkową oraz marketingiem i usługami w tym zakresie.

PARTNERZY

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, Pomorska Izba Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu i Polskie Towarzystwo Gemmologiczne.

AMBERIF 2019 | 20-23 marca, Gdańsk, AMBEREXPO

organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

dyrektor projektu:  Ewa Rachoń  | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | t. 58 55 49 134
www.amberif.pl

Nasi partnerzy

partnerzy.jpg

Najnowsze video

Reklama