foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Wystawa Bursztyn Bałtycki. Tradycja i Innowacja  10.07.-14.09.2017

Wystawa pod tytułem Bursztyn bałtycki - Tradycja i innowacja w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku obejmuje około 300 prac - wiele nagrodzonych i wyróżnionych podczas największych na świecie targów bursztynu Amberif i Ambermart oraz w międzynarodowych konkursach wzorniczych.

Na powierzchni prawie 400m2 zaprezentowano bursztyn bałtycki w sześciu tematycznych ujęciach.

”Wiedza o bursztynie “ukazała okazy bursztynu i inkluzje.

W dziale “ Cytaty natury “ znalazła się biżuteria o naturalnych formach z minimalną ingerencją w strukturę bursztynu.

“Ekskluzywne rzemiosło “ podkreślało związek między pracami współczesnych artystów z tradycjami rzemieślniczymi sięgającymi XVI i XVII wieku.

W dziale “ Sztuka współczesna” znalazły się obiekty o najwyższym poziomie wzorniczym.

Prezentowane były również projekty studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pod hasłem “Innowacyjny design”oraz kolekcje pokazywane na Gali Mody i Bursztynu Amber Look w strefie “Moda na bursztyn“.

Minerały i obiekty biżuteryjne zaprezentowane zostały w nowoczesnej aranżacji, multimedialnych prezentacjach i animacjach.

Wśród prezentowanych na wystawie prac liczną grupę stanowiły dzieła artystów z STFZ.

Wystawa była zaplanowana na okres wakacyjny, co zaowocowało liczną frekwencją.

Już wiemy, że wystawa zostanie przeniesiona na prestiżowe targi Inhorgenta 2018 w Monachium, a w niedługim czasie pojawi się w Europarlamencie w Brukseli.

O kolejnych losach wystawy będziemy regularnie informować.

 

Targi INHORGENTA MUNICH 2018

Od wielu lat targi Inhorgenta Munich są bardzo ważnym wydarzeniem dla złotniczego świata.

W tym roku Polska była partnerem targów Inhorgenta Munich. Projekt ma na celu wsparcie promocji wystawców z partnerskiego kraju oraz pokazanie jego złotniczych tradycji.

Stąd możliwość zaprezentowania na targach wystawy „ Bursztyn Bałtycki. Tradycja i Innowacja”.

W uroczystym otwarciu wystawy brali udział Piotr Kowalczuk Wiceprezydent Miasta Gdańska , Tobias Groeber, Dyrektor Pionu Targów Dóbr Konsumpcyjnych .

Ponad 300 eksponatów, od surowych bursztynowych bryłek po współczesny design, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.

W ramach wystawy Marcin Tymiński i Andrzej Kupniewski prowadzili warsztaty bursztynnicze, które zgromadziły tłumnie odwiedzających miedzy innymi Stefanie Maedlein , dyrektor targów.

W tegorocznej edycji targów wzięło udział 40 firm z Polski w tym wielu projektantów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Form Złotniczych: Anna Życka, Jolanta Gazda, Weronika Majewska i Paweł Kaczyński, Krzysztof Roszkiewicz.

Tak o targach mówi nasza koleżanka Jolanta Gazda:„ Targi Inhorgenta to istne biżuteryjne Eldorado! Zachwycają mnogością wystawców i odwiedzających z każdego zakątka świata. Po prostu trzeba tu być .

 

Nasi partnerzy

partnerzy.jpg

Najnowsze video

Reklama