foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Staż w ramach europejskiego pragramu LEONARDO DA VINCI

Na początku roku szkolnego 2014/2015 grupa młodzieży z Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie tradycyjnie już wzięła udział w stażach zawodowych organizowanych w ramach programu unijnego Leonardo da Vinci.Młodzi jubilerzy z naszej szkoły tym razem mieli okazję pracować w Pforzheim / Niemcy /, w Goldschmiedeschule (7 uczestników), jednej z najbardziej wyspecjalizowanych szkół w zakresie jubilerstwa w Europie (wyposażonej w lasery, pracownie projektowania 3D, pracownie eksperymentalne, laboratoria) oraz w Monachium, w – Meisterschule fur das Gold und Silberschmiedehandwerk (8 osób), równie profesjonalnej placówce dla jubilerów.

Warto wspomnieć, że uczący się w naszej szkole ceramicy odbyli też staż w ramach tego samego projektu w portugalskiej szkole w Caldas / 16 osób.Temat trwających 3 tygodnie warsztatów brzmiał tym razem „Design i rzemiosło w najnowszych technologiach 3D”. Celem projektu było poznanie nowoczesnych interaktywnych technologii cyfrowych używanych obecnie w projektowaniu sztuki użytkowej i najnowszych wersji oprogramowania wykorzystywanego w zakresie tych technologii np. 3 Design , Rhino . Realizacja tego projektu to doskonały pomysł na poszerzenie rozwoju zawodowego i kompetencji naszych uczniów. W związku z ewolucją technologii cyfrowych w Europie wzrasta zapotrzebowanie branży designerskiej na fachowców swobodnie poruszających się w najnowszych cyfrowych technologiach. Celem projektu było zatem absolutnie nowe i awangardowe doświadczenie w sztukach stosowanych, umożliwiające uzyskanie wartości dodanej do edukacji zawodowej uczestników. Umiejętności i wiedza nabyte podczas stażu mają ogromne znaczenie w kontekście regionalnym, krajowym i europejskim.

Nasi partnerzy

partnerzy.jpg

Najnowsze video

Reklama