foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

17 czerwca 2016 roku w Muzeum Ziemi PAN odbył się internisaż wystawy AMBER DESIGN MEETING.

Wystawa AMBER DESIGN MEETING jest efektem współpracy Muzeum Ziemi PAN i Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Do udziału w niej zostało zaproszonych 36 twórców. Prezentują oni różne generacje, doświadczenie zawodowe, a łączy PASJA w tworzeniu biżuterii i twórcze myślenie o współczesnym złotnictwie i indywidualne podejście do bursztynu.

 

Artyści, którzy biorą udział w wystawie: Bogumiła i Andrzej Adamscy, Andrzej Bandkowski, Agata Bieńkowska, Jacek Byczewski, Dorota Cenecka, Małgorzata Chruściel-Waniek, Beata Ciesielska, Jolanta Gazda, Krzysztof Gińko, Andrzej Jacyszyn, Zofia i Witold kozubscy, Jolanta Kupniewska, Andrzej Kupniewski, Cezary Łutowicz, Andrzej Pacak, Ewa i Marek Pawłowscy, Urszula Podbielska-Kowalska, Paweł Podbielski-Kowalski, Małgorzata Podleśna-Zdunek, Błażej Prokopiuk, Kamilla Rohn, Wojciech Rygało, Jacek Skrzyński, Magdalena i Tomasz Stajszczak, Justyna Stasiewicz, Kinga Sulej, Rafał Szambelan, Martyna Tejwan, Sonia Tymińska, Marcin Tymiński, Hanna i Jacek Zdanowscy. Oprócz prac autorów można przeczytać ich krótki życiorys artystyczny opatrzony portretem rysowanym ręką Hanny Zdanowskiej.

 

Jak wspomniał Marcin Tymiński, prezes STFZ, muzeum to wspaniałe miejsce na tego typu wystawy i spotkania twórcze. Wystawa jest przewidziana jako wydarzenie cykliczne, tak aby każdy z członków STFZ miał szansę w nim uczestniczyć w kolejnych latach. Podczas uroczystości pani profesor Barbara Kosmowska-Ceranowicz została uhonorowana statuetką STFZ z okazji jubileuszu 60-lecia pracy naukowo-badawczej nad żywicami kopalnymi, w szczególności za popularyzację wiedzy o bursztynie w Polsce i za granicą. Serdecznie dziękujemy gościom za liczne przybycie i za wspaniałą atmosferę. Dziękujemy Muzeum Ziemi, a w szczególności kuratorce wystawy, pani Katarzynie Kwiatkowskiej, Michałowi Kazubskiemu autorowi katalogu, Andrzejowi Jacyszynowi za projekt plakatu i koszulek, firmie Hopea i Jasper za finansowe wsparcie wystawy. Wystawą towarzyszącą jest powstała z inicjatywy Andrzeja Kupniewskiego i Johna Fudali, kolekcjonera i miłośnika bursztynu, wystawa AMBER. AROUND THE WORLD.

 

Na wystawę składają się wyjątkowe prace z bursztynu bałtyckiego, dominikańskiego i indonezyjskiego wykonane przez czołowych polskich projektantów : Jacka Byczewskiego, Danki Czapnik, Sławomira Fijałkowskiego, Wojtka Kalandyka, Andrzeja Kupniewskiego, Sławy Tchórzewskiej, Marcina Tymińskiego. Wystawy można oglądać do 4 września 2016 roku. Następnym miejscem prezentacji będzie Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

 

Serdecznie zapraszamy !

Nasi partnerzy

partnerzy.jpg

Najnowsze video

Reklama